Archiwum kategorii: moda

Kupuj mądrze wyroby skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dopasować do własnych preferencji zarówno ciuchy, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg szczerości sprzedawców zdarza się rozmaity, a w przypadku wielkich sieci z ciuchami gro pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się zwieść – naturalna skóra ma swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano użycie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy szalenie błyskawicznie się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując nabycia przez Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy produkt posiada jedynie jej śladowe ilości.
Produkt wykonany z naturalnej skóry musi przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z błyskiem.

Śnieżna bluzka i czarna spódnica to zestaw kojarzony raczej klasycznie, pomimo tego nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczniowskiego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki wyrafinowanym materiałom i ozdobom.
W tym zestawie biała bluzka ma klasyczny, dopasowany krój i jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są typowo wygięte, lecz proste i postawione, co od razu dodaje koszuli szyku. Stylizacja wyrafinowana jest podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny model z tkaniny. Takowa tkanina daje jej lekko ekstrawaganckiego charakteru oraz udowadnia, iż zakładająca ją kobieta jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby kompletna bez czółenek na obcasie. My doradzamy brokatowe, srebrne buciki o topowym, mocno wykrojonym kroju i z asymetrycznym, wydłużonym czubkiem przykrywającym stopę po skosie. Nieszablonowe buty nadają ton kolejnym dodatkom. Szyję ozdabia misterny naszyjnik na wisiorku, który ozdabia mnóstwo łączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie popsują stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy delikatny, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy eleganckiej stylizacji razem z linkami do shopów umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przenosi na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie http://e-modnisia.com.pl/pol_m_Torebki-180.html